Προϊόντα

Φωτισμός Chicken Farm Χωρίς UV
● Δεν απαιτείται ειδική απόρριψη, όπως συμβαίνει με τους συμπαγείς λαμπτήρες φθορισμού με υδράργυρο, τα LED είναι ανακυκλώσιμα.
● Η ποιότητα φωτός είναι πολύ ανώτερη.
● Πιστοποίηση CE, RoHS, FCC και 5 χρόνια εγγύηση.
● Τρεις θερμοκρασίες χρώματος, θερμό λευκό, ψυχρό λευκό, ουδέτερο λευκό – τόσο σε διαφανείς όσο και σε παγωμένο σωλήνες.
● Η διάρκεια ζωής είναι 50,000 ώρες.

Περιγραφή προϊόντος
Ο φωτισμός στις φάρμες κοτόπουλου αποτελείται από πολλά είδη λαμπτήρων, φωτιστικών και ελεγκτών που είναι κατασκευασμένα για να μιμούνται το φως της ημέρας. Όταν πρόκειται για το πόσο καλά σχεδιασμένο σύστημα φωτισμού επηρεάζει την ανάπτυξη, την παραγωγικότητα και την παραγωγή αυγών των κοτόπουλων, είναι ζωτικής σημασίας.
Λαμβάνοντας υπόψη τη φυλή, την ηλικία και το στάδιο παραγωγής των κοτόπουλων, το σύστημα φωτισμού θα πρέπει να προσαρμοστεί. Εκτός από το ότι είναι ενεργειακά αποδοτικό και απλό στη λειτουργία, ένα καλό σύστημα φωτισμού θα πρέπει να είναι αρκετά ισχυρό ώστε να επιβιώνει στις δύσκολες συνθήκες που υπάρχουν σε μια πτηνοτροφική μονάδα.
| Εξουσία | 9W 18W 23W 25W |
| Μέγεθος | 60 εκ. 120 εκ. 150 εκ |
| Θερμοκρασία χρώματος (CCT) | 2600-2800K, 3900-4200K |
| Φωτεινή απόδοση (LM/W) | 120LM/W 140LM/W 160LM/W |
| Δείκτης απόδοσης χρωμάτων (Ra) | >90 |
| PF | >0.90 |
| Γωνία δέσμης | 180 μοίρες |
| Αδιάβροχο | IP65 IP67 |
| Υλικό | Κάλυμμα υπολογιστή αλουμινίου Body+ |
| Τάση εισόδου (V) | Triac dimmable 220V AC ή 110V AC, 0-10V Dimmable AC85-265V |
| Διάρκεια ζωής (ώρες) | 50000 |
| Εγγύηση | 5 χρόνια |
| LED τσιπ | Επιστάρ 2835 |
| χαρακτηριστικό |
χωρίς τρεμόπαιγμα |
Περισσότερες λεπτομέρειες

Εφαρμογή
1. Στάδιο ωοτοκίας: Για να αναπαραχθεί η φυσική ηλιοφάνεια, ο φωτισμός ενός κοτόπουλου σε όλη αυτή τη φάση της ζωής θα πρέπει να διατηρείται σε σταθερό επίπεδο για περίπου είκοσι τέσσερις ώρες την ημέρα. Η απόσταση μεταξύ των φωτιστικών και του εδάφους πρέπει να είναι μεταξύ 18 και 24 ιντσών.
2. Στάδιο ανάπτυξης: Κατά τη διάρκεια αυτής της φάσης, ο φωτισμός πρέπει να μειώνεται σταδιακά από 24 σε 15 ώρες κάθε μέρα. Συνιστάται να διατηρείτε την ένταση του φωτός μεταξύ 10 και 15 lux για να αποτρέψετε το άγχος στα πουλιά και να βοηθήσετε στην ανάπτυξη των φτερών.
3. Στάδιο παραγωγής: Για περίπου 14–16 ώρες κάθε μέρα, ο φωτισμός θα πρέπει να διατηρείται σε επίπεδο φωτός 15-20 lux. Για τα κοτόπουλα που γεννούν αυγά, αυτή είναι μια κρίσιμη στιγμή και το φως είναι κρίσιμο για τον έλεγχο της παραγωγής αυγών.



Δημοφιλείς Ετικέτες: φωτισμός φάρμας κοτόπουλου χωρίς uv, Κίνα, προμηθευτές, κατασκευαστές, εργοστάσιο, αγορά, τιμή, καλύτερο, φθηνό, προς πώληση, σε απόθεμα, δωρεάν δείγμα







